فرایند کنترل و بازرسی کشتیها و نحوه درخواست بازرسی

رویه کنترل و بازرسی کشتیها در بندر بوشهر

با توجه به تفاوت شرایط کشتی‌های کنوانسیونی و غیر کنوانسیونی، رویه بازرسی از این شناورها متفاوت بوده و به قرار ذیل می‌باشد: 

1.      رویه درخواست و انجام بازرسی از شناورهای غیر کنوانسیونی

درخواست بازرسی

نمایندگان کشتیرانی میبایست درخواست بازرسی را تا ساعت 8 صبح به شماره تلفن‌های 6- 31666512  اطلاع داده و یا از طریق ارسال پیامک به شماره همراه کنترل و بازرسی (09012994100)  اطلاع رسانی نمایند. متن درخواست بازرسی بایستی شامل نام شناور و محل استقرار باشد.

بازرسی با استفاده از روش آفلاین و یا آنلاین در سیستم جامع دریایی ثبت میگردد. این بازرسی‌ها در سایت سازمان از طریق شماره سریال بازرسی و یا در سیستم جامع دریایی، در دسترس شرکت نماینده کشتیرانی می‌باشد.

ساعات کاری بازرسی‌ها

بازرسی از شناورهای غیر کنوانسیونی در طول هفته در ساعات اداری صورت می‌پذیرد.

افسر کشیک در فصل تابستان تا ساعت 1600 و در سایر فصول تا ساعت 1800 به صورت حضوری در اداره و پس از آن به صورت تلفنی پاسخگوی موارد اضطراری می‌باشد.

در روزهای پنجشنبه ساعت کاری از ساعت 0800 لغایت 1300 بوده و  صرفا بازرسی مجدد انجام می پذیرد. در این ‌روز بازرسی اولیه تنها برای شناورهایی انجام میگیرد که در همان روز ورود و خروج نمایند.

در روزهای جمعه، تعطیلات رسمی و بعد از ساعت اداری، بازرسی (اولیه و مجدد) تنها برای شناورهایی انجام میگیرد که در همان روز ورود و خروج نمایند ( به عنوان نمونه کشتی‌های کانتینربر یا شناورهای فراساحل با شرایط تشریح شده در بالا)

در صورت عدم حضور نفرات کلیدی (فرمانده و سرمهندس و یا فرد مطلع) در زمان مراجعه افسران، بازرسی در اولین روز کاری آتی صورت خواهد پذیرفت.

2.     بازرسی از شناورهای کنوانسیونی فعال

زمان ورود تقریبی این شناورها (ETA) میبایست توسط شرکت نمایندگی کشتیرانی به مرکز کنترل و بازرسی اطلاع رسانی گردد.

بر اساس بازه‌های زمانی تعریف شده برای شناورهای تحت پرچم، اولویت بازرسی از شناورهای خارجی (مبتنی بر ریسک استخراج شده از رژیم نوین بازرسی) و یا نواقص رفع نشده از بازرسی‌های قبلی، افسران کنترل و بازرسی اقدام به بازرسی از این شناورها در کلیه روزهای هفته و کلیه ساعات شبانه‌روز می‌نمایند.

 


تاریخ بروزرسانی : ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۶

اطلاعات بیشتر :