استقرار پنج شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر / ایجاد ظرفیت هشتاد درصدی تجهیز بنادر استان بوشهر به شناور آتشخوار

استقرار پنج شناور آتشخوار در بنادر استان بوشهر / ایجاد ظرفیت هشتاد درصدی تجهیز بنادر استان بوشهر به شناور آتشخوار
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در راستای ارتقای ایمنی و توانمندی بنادر برای مقابله با آتش سوزی، ۲ شناور آتشخوار در بندر گناوه، ۲شناور آتشخوار در بنادر دیلم ورستمی استان بوشهر مستقر شد و به زودی یک فر‌ند آتشخوار دیگر در بندر دیر استقرار می یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب در این باره گفت: هم اکنون شناورهای آتشخوار در شش بندر استان بوشهر از شمال تا جنوب، متناسب با عمق حوضچه و محدودیت های مانور استقرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بحث تجهیزات اطفاء حریق خشکی و پای اسکله،  یکسری سیستم های اطفاء حریق ثابت از جمله هیدرانت ها، شبکه رینگی و تاورهای آتش نشانی در راستای حفاظت از تاسیسات بندری نصب شده اند و توان اطفاء حریق بنادر به میزان قابل توجهی تقویت شده است.

محمد شکیبی نسب ادامه داد:  بررسی سوانح آتش سوزی موتور لنج ها بیانگر این است که غالب حریق های به وقوع پیوسته، مرتبط با  رعایت نکردن ایمنی و خطای انسانی است.

 وی افزود: در همین راستا خدمه شناورهای سنتی باید با اصول ایمنی کار بر روی موتور لنج‌ها آشنایی کافی داشته و همچنین مالکین شناورها یک ملوان را به صورت شبانه روزی بر روی شناورها به عنوان نگهبان بکار گیرند.

شکیبی نسب افزود: خوشبختانه در کنار این پنج شناور آتش خوار، یدک کش های بندر و حتی شناورهای ناجی مستقر در بنادر تابعه نیزضمن انجام وظیفه ذاتی خود، به سیستم آتش خوار تجهیز شده اند تا در صورت نیاز، در عملیات اطفا حریق مشارکت کنند.

۳ خرداد ۱۴۰۲ ۱۱:۱۴
کد خبر : ۶۲,۹۵۹
شبکه اجتماعی