تجهیز ناوگان آتش نشانی بندر بوشهر به چهار خودرو جدید

تجهیز ناوگان آتش نشانی بندر بوشهر به چهار خودرو جدید
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: ناوگان آتش نشانی این اداره کل در بندر بوشهر به چهار دستگاه خودروی جدید تجهیز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد شکیبی نسب اظهار داشت: این چهار خودرو آتش نشانی مشتمل بر یک خودرو پیشرو، دو خودرو سنگین و یک خودرو نیمه سنگین به ناوگان اطفا آتش نشانی افزوده شد.
 
وی افزود: برای نخستین بار است که آتش نشانی بندر بوشهر به خودرو پیشرو با مخزن آب و پمپ واترمیست تجهیز شده است.
 
( WATWER MIST سیستم حفاظت در برابر آتش یا اطفا حریق است که با اسپری قطرات کوچک آب یا به بیان بهتر غبار آب، آتش را خاموش می‌کند)
 
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: از این دستگاه‌ها، سه خودرو آتش‌نشانی با دبی خروجی 6 هزار و 500 لیتر در دقیقه است که 2 دستگاه خودرو سنگین دارای مخزن هشت هزار لیتری و خودروی دیگر دارای مخزن 6 هزار لیتری است.
 
شکیبی نسب در ادامه خاطرنشان کرد: سیستم ثابت آبپاش خودروهای آتش نشانی جدید با دبی خروجی چهار هزار لیتر در دقیقه و مجهز به سیستم کنترل از راه دور و از طریق کابین راننده است و همچنین هرکدام از خودروها مجهز به 6 دوربین مدار بسته هستند.
 
مدیر کل بنادر و دریانوردی یادآور شد: امکانات کنونی آتش‎نشانی بندر اکنون جوابگوی نیازها است ولی با هدف ارتقا کیفیت آن می‏‌طلبد تا تجهیز و توسعه آن جدی‏‌تر دنبال شود که در همین راستا یک دستگاه خودرو پله نجات ( تلسکوپی ) در آینده‌ای نزدیک پس از آزمون‌های نهایی، تحویل اداره کل می‌شود.
 
گفتنی است، با اضافه شدن این چهار خودرو آتش نشانی، تعداد خودرو های ناوگان اطفا اداره بندر بوشهر به 11 خودرو رسید.
۲ خرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۸
کد خبر : ۶۲,۹۴۴
شبکه اجتماعی