85 درصد از کالاهای متروکه سنواتی از انبارهای بندر بوشهر خارج سازی شد

85 درصد از کالاهای متروکه سنواتی از انبارهای بندر بوشهر خارج سازی شد
معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با پیگیری‌های مستمر صورت گرفته 85 درصد از کالاهای متروکه از انبارهای بندر بوشهر خارج سازی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، عبدالسعید عباسی اظهار کرد: این کالاها شامل خودرو، ماشین آلات سنگین، کالای عمومی و کالای کانتینری بوده که خروج آنها از بندر باعث آزادسازی محوطه ها و انبارها و در نتیجه امکان ارائه خدمات بهتر و سریع تر به مشتریان شده است.
وی افزود: با مطلوب شدن شرایط در بندر بوشهر، تلاش ها برای خروج کالاهای متروکه و قضایی از بنادر گناوه، کنگان و دیر نیز افزایش یافته و خروج کلیه کالاهای متروکه سنواتی از بنادر تحت مالکیت اداره کل بنادر و دریانوردی در دستور کار جدی این اداره کل قرار دارد.
معاون بندری و اقتصادی بنادر و دریانوردی استان بوشهر تصریح کرد: در این راستا نشست‌های و بازدیدهای متعددی با حضور مراجع  محترمقضایی استان و شهرستانها، مسئولان گمرکات استان و سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی انجام شده است.
عباسی گفت: نتیجه تلاش‌های یاد شده تاکنون خروج 85 درصدی کالای متروکه سنواتی از بندر بوشهر و ۵۰ درصدی کالاها از بنادر گناوه، کنگان و دیر است.
وی خاطرنشان کرد: تخلیه انبارها و محوطه های بنادر از کالاهای متروکه سنواتی همواره یکی از دغدغه های بنادر بوده که انتظار می رود این دغدغه در سال جاری بطور کامل مرتفع شده و  زیرساخت های بندری به جای اشغال توسط کالای متروکه، در خدمت توسعه تجارت دریایی قرار گیرند.
۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۹:۳۲
کد خبر : ۶۲,۹۰۷
شبکه اجتماعی