ارجمندزاده عنوان کرد:

رشد۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر

رشد۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بندر بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش ۲۳ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در مدت۹ ماهه سال ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال گذشته در بندر بوشهر خبرداد.
به گزارش روابط عمومی سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در ۹ ماه گذشته سال ۱۴۰۰ سه میلیون و ۲۵۷هزار ۱۷۲تن کالا نفتی و غیر نفتی دربندر بوشهر تخلیه و بارگیری شده است که از این میزان دو میلیون و ۱۲۹ هزار و ۸۹۱ تن مربوط به بخش غیر نفتی و یک میلیون و ۱۲۷هزار ۲۸۱ تن مربوط به بخش نفتی میباشد

ارجمند زاده افزود: در همین مدت حجم تخلیه و بارگیری کانتینر در بندر بوشهر ۳۰هزار و ۱۶۳ TEU بوده است که  از این میزان تعداد ۲۴هزار ۸۹۳ TEUمربوط به کانتینر پر و ۵ هزار و ۲۷۰ TEU مربوط به کانتینر خالی میباشد که رشد ۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.


مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر عنوان کرد: در بازه زمانی نه ماهه سال  ۱۴۰۰ تعداد شناورهای ورودی به بندر بوشهر یک هزار و ۸۷۹ فروند بوده که از این میزان  تعداد ۴۳۰ فروند مربوط به شناورهای بالای هزارتن و تعداد یک هزار ۴۴۹ فروند مربوط به  شناورهای زیر هزار تن میباشد.

 

وی اضافه کرد : همچنین تعداد شناورهای خروجی از بنادر نیز تعداد یک هزار و ۸۲۲ فروند بوده که از این میزان تعداد ۴۰۵ فروند مربوط به شناورهای بالای هزارتن و تعداد یک هزار ۴۱۷ فروند آن شناورهای زیر هزار تن بوده است.

ارجمند زاده بیان کرد : در موضوع جابجایی مسافر از بنادر استان نیز حجم جابجایی مسافر در۹ ماه گذشته سال ۱۴۰۰  تعداد ۵۱ هزار ۶۸۷ نفر بوده که از این تعداد ۲۵هزار ۲۴۴ نفر  مربوط به مسافران ورودی و تعداد ۲۶ هزار ۴۴۳ نفر مسافران خروجی بوده است.
۱۳ دی ۱۴۰۰ ۱۸:۲۰
کد خبر : ۵۶,۷۰۳
شبکه اجتماعی