نجات ۱۲ ملوان از خطر مرگ حتمی طی ۲ عملیات جداگانه و همزمان در آب‌های خلیج فارس

نجات ۱۲ ملوان از خطر مرگ حتمی طی ۲ عملیات جداگانه و همزمان در آب‌های خلیج فارس
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: طی ۲ عملیات جداگانه و همزمان ۱۲ ملوان از خطر غرق و مرگ حتمی در آب‌های خلیج فارس نجات پیدا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در تشریح این خبر اظهار کرد: در عملیات نخست یک فروند موتور لنج باری که با ۶ سرنشین از دبی به سمت بندر ریگ در حال حرکت بود به دلیل شکستگی سکان و شرایط نامساعد جوی غرق شد.
وی بیان کرد: در همین راستا پس از دریافت درخواست کمک خدمه موتورلنج توسط مرکز کنترل بندر دیر، بلافاصله شناور ناجی 8 به موقعیت اعزام  و موفق شد هر 6 نفر سرنشین موتورلنج را از درون دریا نجات داده و بسلامت به بندر دیر منتقل کند.
ارجمندزاده افزود: اعلام اضطرار برای حادثه یاد شده ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه بود که پس از انجام عملیات نجات، سرنشینان شناور غرق شده ساعت ۵ و ۵۰ دقیقه نجات پیدا و به ساحل منتقل شدند.
سیاوش ارجمندزاده عنوان کرد: در عملیات دوم نیز بنابر اطلاع مرکز کنترل لاور، یک فروند موتور لنج باری که با ۶ نفر خدمه در مسیر دبی به گناوه در حال حرکت بود به علت شرایط نامساعد جوی غرق شد و یک فروند موتور لنج صیادی خدمه این شناور را نجات داد.
وی ادامه داد: در ادامه عملیات نجات با هماهنگی انجام گرفته ناجی 18 از بندر عامری اعزام و در فاصله 40 مایلی بندر عامری نفرات نجات یافته را تحویل گرفته و به بندر عامری انتقال داد.
ارجمندزاده خاطرنشان کرد: در این عملیات ساعت اعلام اضطرار ۴ بامداد بود که شناور ناجی پس از رسیدن به محل حادثه ساعت ۹ موفق به انتقال سرنشینان به ساحل شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر یادآور شد: انجام ۲ عملیات جداگانه و همزمان برای نجات ۱۲ سرنشین حکایت از توان و آمادگی قابل توجه نیروهای امداد و نجات دریایی استان بوشهر برای مقابله با حوادث احتمالی است.
‏وی تاکید کرد: با هدف جلوگیری از وقوع حوادث احتمالی، از دریانوردان انتظار است با رصد و پایش دقیق وضعیت دریایی از دریاروی در شرایط نامساعد به طور جد احتناب کنند.
۱۰ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲
کد خبر : ۵۶,۶۴۷
شبکه اجتماعی