طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر رونمایی شد

طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر رونمایی شد
طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر روز پنجشنبه در آئینی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی رونمایی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، معاون عمرانی استاندار بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر با سابقه و قدمت تاریخی خود در راستای استفاده از منابع طبیعی ساحلی – دریایی همواره به عنوان یکی از قطب‌های مهم تجاری، صنعتی و شیلاتی در سطح کشور و منطقه محسوب می‎شود.
مهرداد ستوده افزود: وجود بیش از 900 کیلومتر نوار ساحلی، بخش عظیمی از ذخایر گازی و نفتی کشور، منابع غنی معدنی و آبزیان و همچنین ظرفیت‌های گسترده گردشگری در سطح استان بوشهر فرصت‌های بی بدیلی برای توسعه مطلوب و پایدار اقتصادی، اجتماعی و محیط زیستی استان بوشهر ایجاد کرده است.
 
وی ادامه داد: در این زمینه طرح تدقیق مطالعات ICZM استان بوشهر دارای یک برنامه مدیریت راهبردی – فضایی به منظور بهره برداری متعادل و متوازن از ظرفیت‎های موجود در منطقه ساحلی استان بوشهر با ملاحظات توسعه ایمن و امن است.
 
ستوده اظهار داشت: امید است با بهره گیری از نتایج این مطالعات علاوه بر ظرفیت سازی و فراهم آوردن ملزومات توسعه، طبق برنامه از مشارکت فعال مردم در جهت توسعه پایدار و فراگیر در سطح استان بهره‌گیری کرد.
 
وی ادامه داد: آشکار سازی و احصاء مسائل و مشکلات نوار ساحلی، تدقیق و بروزرسانی کاربری‌های موجود، ارزیابی توان اکولوژیکی نوار ساحلی و ارائه کاربری‌های پیشنهادی مطلوب در منطقه ساحلی – دریایی و تدوین برنامه‌های عمل شهرستان‌های ساحلی بر اساس مطالعات علمی و تحلیلی را از مهمترین و با ارزش ترین دستاوردهای طرح تدقیق مطالعات مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر است.
 
ستوده همچنین با اشاره به پیشرفت‌های حاصل شده در بخش توسعه سواحل استان بوشهر بیان کرد: انتظار می‏رود با برنامه ریزی استوار بر سه رویکرد توسعه، حفاظت و یکپارچگی، بتوان با کمک دستگاه‌های مختلف دولتی و غیر دولتی، چالش‌های شناسایی شده در مناطق ساحلی استان بوشهر را مرتفع و با مشارکت مردمی در یک چشم انداز مناسب به اهداف بنیادین در سطح استان دست یابیم.
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۱۷
کد خبر : ۵۳,۴۴۷
شبکه اجتماعی