۶ پروژه دریایی و بندری استان بوشهر بهره‎ برداری شد

۶ پروژه دریایی و بندری استان بوشهر بهره‎ برداری شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در آئینی با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ۶ پروژه دریایی و بندری این اداره کل به بهره‎برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی، سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره افزود: پروژه نخست شامل سیستم اطفا حریق ثابت بندر خارگ است که با اعتباری 75 میلیارد ریال و با هدف ارتقا سطح ایمنی بندری اجرا شده است.
 ارجمندزاده بیان کرد: دومین پرژه نیز شامل تعمیرات اساسی منجر به PM  تاسیسات زیربنایی محوطه بندر بوشهر حدفاصل درب ورود تا انبار شماره 6 است که با اعتبار 145 میلیارد ریال و با هدف حفظ زیرساخت‏‌های بندری است.
وی اظهار کرد: برق رسانی به اسکله بندر مروارید خارگ نیز با اعتبار 20 میلیارد ریال و با هدف ارتقا سطح ایمنی، افزایش امنیت و بهره وری اجرا شده است.
ارجمندزاده ادامه داد: اجرای اتصال سامانه بین المللی ناوتکس بوشهر، خارگ، گناوه، محمدعامری، کنگان، دیر، بوالخیر، ریگ و لاور ساحلی به شبکه سراسری از طریق فیبر نوری و تجهیز و راه اندازی سیستم مخابراتی ترمینال مسافربری بندر بوشهر به عنوان پنجمین پروژه با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است.
ارجمندزاده اظهار کرد: شناور ویژه پاک سازی آلودگی‎های نفتی خلیج فارس نیز با اعتبار 6 هزار و 168 میلیارد و 570 میلیون ریال آب اندازی می‎‏شود.
وی عنوان کرد: طرح تدقیق مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر نیز با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال مورد رونمایی قرار می‌گیرد.
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹
کد خبر : ۵۳,۴۴۶
شبکه اجتماعی