آتش سوزی شناور باری در بندرعامری تنگستان مهار شد

آتش سوزی شناور باری در بندرعامری تنگستان مهار شد
رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: براساس گزارش واصله در خصوص آتش سوزی یک شناور تجاری باری در بندر محمدعامری تنگستان، در عملیاتی منسجم، اطفا حریق انجام شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، حجت خسروی روز دوشنبه در این رابطه افزود: در عملیات اطفا،شناور ناجی  از 18 از بندر عامری،شناور آتشخوار فرهام از بندر رستمی،تیم اطفاء حریق بوشهر، آتش نشانی بندر دلوار و جایروپلین ادراه کل بنادر و دریانوردی استان(با هدف پایش هوایی) مشارکت داشتند.
وی بیان کرد: حضور به موقع تیم‏‌های عملیاتی در کنار مشارکت موثر مردم برای جداسازی شناور نقطه قوت عملیات اطفا حریق بود که از ساعت 9 آغاز و پس از گذشت حدود چهار ساعت با موفقیت پایان یافت.
خسروی ادامه داد: این حادثه خسارت جانی نداشته و میزان دقیق خسارت مالی و همچنین علت وقوع حادثه توسط تیم سوانح دریایی در حال بررسی است.
وی یادآور شد: در این حادثه میزان اندکی آلودگی دریایی نیز ایجاد شده که به محض پایان اطفاء عملیات ‎پاکسازی توسط تیم مقابله با آلودگی دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، آغاز شده و تاساعات آینده پایان می‎یابد.
خسروی تصریح کرد: هر سانحه یک سری درس‎های آموختنی دارد که امید است با استفاده از آنها شاهد جلوگیری از چنین حوادثی باشیم.
وی افزود: رعایت موارد ایمنی توسط مالکان و فرهنگ سازی با رویکرد ایمنی موضوعی الویت دار است که در این زمینه باید اهتمام همگانی با هدف جلوگیری از حوادث احتمالی ایجاد شود.
۱۶ تیر ۱۳۹۹ ۱۳:۵۴
کد خبر : ۵۰,۸۱۹
شبکه اجتماعی