ارجمندزاده خبر داد:

سامانه مدیریت تردد کامیون در بندر بوشهر راه‌اندازی شد

سامانه مدیریت تردد کامیون در بندر بوشهر راه‌اندازی شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: سامانه بومی مدیریت تردد کامیون توسط کارشناسان این اداره کل طراحی و عملیاتی گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در تشریح فعالیت سامانه مدیریت تردد کامیون اظهار کرد: این سامانه بمنظور کنترل بهینه ‎تردد ‎ناوگان حمل و نقل به محوطه های بندری طراحی گردیده است که نتیجه پیاده سازی آن، کاهش ترافیک در مبادی ورودی و خروجی و همچنین محوطه های بندری اداره کل می باشد.
وی بیان کرد: پیش از این، در فرآیند درخواست ورود کامیون، نیاز به مراجعه صاحبان کالا یا نماینده قانونی ایشان وجود داشته است که با پیاده سازی سامانه مذکور، علاوه بر حذف فیزیکی و کامل اربابان رجوع، کلیه مراحل درخواست بصورت الکترونیک و از بستر اینترنت انجام می پذیرد. این امر حذف اسناد کاغذی رو موجب گشته که تخفات اداری و جعل اسناد کاملاً غیر ممکن شده و گام مهمی در پیشگیری از قاچاق کالا می باشد.
ارجمندزاده افزود: تخصیص بهینه درخواست های ورود ناوگان حمل و نقل، علاوه بر افزایش رضایت مندی مشتریان و ذینفعان بندر، منجر به تسریع در فرآیند تخلیه و بارگیری کالا می گردد. با توجه به پوشش دهی کامل سامانه جهت کالای عمومی، کانتینری و نفتی در هر دو رویه واردات و صادرات، کلیه ترددها در زمان پیش بینی شده به بندر ورود می نمایند. لذا بهینه سازی فرآیندها جهت تحقق اهداف سازمانی و افزایش رضایت مندی هموطنان، از اولویت های طراحی سامانه بوده است.
وی گفت: با توجه به برنامه دوم اصلاح نظام اداری کشور در خصوص توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی اداری، سامانه مدیریت تردد کامیون گام مهمی در تحقق پیاده سازی دولت الکترونیک بوده و در آینده نزدیک، توسعه سامانه در بخش ارتباط با سایر سامانه های نرم افزاری سازمان های همکار از قبیل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای بمنظور دریافت اطلاعات مجوزهای تخلیه و بارگیری، صورت خواهد پذیرفت.
ارجمندزاده ادامه داد: پیاده سازی این سامانه در راستای هوشمندسازی بنادر و تحقق اهداف دولت الکترونیک می باشد و هموطنان گرامی بمنظور درخواست ورود ناوگان حمل و نقل نیاز به مراجعه حضوری نخواهند داشت.
۲۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۱۲
کد خبر : ۵۰,۵۷۶
شبکه اجتماعی