محدوده اداری و عملیاتی بندر کنگان از آثار سیل پاک سازی شد

محدوده اداری و عملیاتی بندر کنگان از آثار سیل پاک سازی شد
رییس اداره بندر و دریانوردی کنگان گفت: آثار باقیمانده از سیل روز گذشته در محوطه‌های عملیاتی و اداری این بندر ظرف کمتر از 10 ساعت پاک سازی شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سید علی اکبر هاشمی در تشریح جزییات پاک سازی محدوده عملیاتی بندر کنگان اظهار داشت: همان گونه که هواشناسی نیز از قبل پیش بینی کرده بود حدود ساعت 12 ظهر(سوم فروردین) باران شدیدی در جنوب استان شروع به بارش کرد.
وی بیان کرد: شدت باران تا حدی بود که در طی 30 دقیقه 120 میلیمتر باران بارید که به دلیل شدت زیاد و جاری شدن آب در سطح معابر ناگهان حجم زیادی از گل و لای وارد شهر شد که در نهایت با توجه به قرار گرفتن 2 رودخانه فصلی در اطراف محوطه بندری و مسدود شدن آن آب سرریز به محوطه اداری و عملیاتی بندر کنگان شد.
هاشمی ادامه داد: از همان ساعت‎های اولیه تمامی کارکنان جهت بررسی اولیه وارد محوطه شدند که حدود ساعت 13 پاک سازی ساختمان، محوطه، درب خروج و انبار اداره بندر کنگان آغاز شد.
وی یادآور شد: به دلیل چند منظوره بودن اسکله کنگان تمامی مالکان شناورها که با خودرو وارد بندر شده بودند به بیرون از محوطه هدایت تا فضای مناسب برای پاک سازی محوطه از گل نیروهای آتش نشانی فراهم شد.
هاشمی ادامه داد: بنابر ادعای منابع محلی این حجم از بارش‎ها در طول 30 گذشته بی سابقه بوده است.
وی یادآور شد: هم اکنون روند عادی فعالیت‌هت در بندر کنگان از سرگرفته شده ومانعی فراروی آن وجود ندارد
۴ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۴
کد خبر : ۴۹,۸۰۰
شبکه اجتماعی