عملیات مهار آتش سوزی شناور فلزی عبوری مسیر قطر-خرمشهر در آب های بوشهر انجام گردید.

عملیات مهار آتش سوزی شناور فلزی عبوری مسیر قطر-خرمشهر در آب های بوشهر انجام گردید.
معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: عملیات پنج ساعته نجات خدمه، مهار آتش سوزی و مقابله با آلودگی نفتی شناور باری سامر ١ در آب‏های این استان با موفقیت پایان یافت و ۶ سرنشین این شناور از خطر مرگ نجات پیدا کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، محمد قاسمی در تشریح این عملیات اظهار داشت: چهارشنبه شب (ساعت ۲۲ و ۳۰ دقیقه) شناور سامر ١ در فاصله یک مایلی کانال دسترسی بندر بوشهر از ناحیه موتورخانه دچار آتش سوزی شد که با گزارش این وضعیت بلافاصله یدک کشهای هدایت 3 و تاسوعا برای به محل وقوع حادثه اعزام شد.
وی بیان کرد: راس ساعت 11 و 25 دقیقه یدک‌کش های هدایت٣ وتاسوعا به محل وقوع حادثه رسیدند و عملیات اطفا حریق توسط یدک کشها و آتش نشانان آغاز شد.
قاسمی ادامه داد: با تلاش آتش نشانان پس از گذشت نزدیک به سه ساعت آتش در ساعت 2 و 20 دقیقه به طور کامل مهار شد.
وی اظهار داشت: با توجه به رویت آلودگی در پاشنه شناور ساعت ۰۲:۲۰بامداد شناور هادی ٥ به‌همراه تیم مقابله با آلودگی وتجهیزات بوم وپد ‌جاذب جهت کنترل آلودگی به سمت سامر١ اعزام شد و عملیات صورت پذیرفت.
قاسمی یادآور شد: ساعت ۰۲:۴۵ با ورود ایمن به موتور خانه وخاموش شدن ژنراتور عملیات امداد  و نجات با کمترین خسارت مالی ممکن با موفقیت پایان یافت و شناور حادثه دیده به کمک یدک کش محرم در  لنگرگاه داخلی بندر بوشهر مستقر گردید.
وی افزود: 6 سرنشین حادثه نیز در خانه نجات یافتگان اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اسکان داده شدند.


عملیات اطفا حریق
عملیات اطفا حریق
عملیات اطفا حریق
عملیات اطفا حریق

۱۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۱۹
کد خبر : ۴۹,۶۴۷
شبکه اجتماعی