بندر بوشهر پیشتاز در انجام موارد پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا

بندر بوشهر پیشتاز در انجام موارد پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از اجرایی شدن اقدام‏ات پیشگیرانه، همزمان با ورود ویروس کرونا خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده در تشریح اقدامات صورت گرفته برای مقابله با شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: استان بوشهر تاکنون عاری از ویروس کرونا است که حفظ و پایداری این وضعیت حائز اهمیتی ویژه است.
 
وی بیان کرد: در این راستا تمام ظرفیت‏های موجود برای کنترل مبادی ورودی بویژه از سمت دریا بکارگیری شده تا احتمال شیوع این ویروس در مناطق ساحلی به حداقل میزان ممکن برسد.
 
ارجمندزاده ادامه داد: در این زمینه تب سنجی شبانه از کلیه نفرات حاضر در شناورهای موجود در بندر بوشهر، انجام ضد عفونی و گند زدایی کلیه  محوطه بندر و انبار ها توسط تانکر به صورت مستمر و روتین انجام می‎‏شود.
 
وی گفت:  خرید 2 دستگاه سمپاش جهت ضد عفونی شناور ها و تجهیزات محوطه از دیگر اقدام‏هایی است که از آغاز شیوع ویروس کرونا در بوشهر اجرایی شده است.
 
ارجمندزاده ادامه داد: در حوزه پایانه ها حضور در ترمینال مسافری و آموزش نحوه گند زدایی و ضد عفونی همچنین توزیع بروشور و نصب بنر در ورودی ترمینال و  بازدید از کلیه اماکن ترمینال مسافری از جمله اقدامات پیشگیرانه  در بندر بوشهر است.
 
وی یادآور شد: ضدعفونی کشتی مسافری آروس مهیار (محور بوشهر-خارگ)، آموزش مسافران،  تحویل ماسک و دستکش و همچنین آموزش پرسنل خدماتی پایانه نسبت به چگونگی ضدعفونی کردن سطوح، تب سنجی از کلیه راننده کامیون های وارد شده به بندر از جمله اقدام‏هایی است که در راستای مبارزه با شیوع ویروس کرونا به صورت دائم اجرا می‎شود.
 
ارجمندزاده ادامه داد: از جمله اقدامات در حوزه اطلاع رسانی نیز می‌توان به استقرار تیم اورژانس اداره در ساختمان اداری بندر جهت آموزش کارکنان و مراجعان و همچنین کنترل میزان تب کلیه نفرات وارد شده به ساختمان اداری بندر اشاره کرد.
 
وی یادآور شد: ضدعفونی کردن تمام طبقات برج بندر توسط کارکنان واحد خدمات، اطلاع رسانی به عموم از طریق رسانه تصویری بندر، آموزش به پرسنل امداد و نجات آتش نشانی جهت برخورد با موارد مشکوک به بیماری،  استقرار دو نفر از پرسنل امداد و نجات آتش نشانی جهت تب سنجی و آموزش به مراجعه کنندگان  اداره ثبت شناوران از دیگر اقدام‏های اجرایی شده در راستای پیشگیری است.
 
ارجمندزاده ادامه داد: پایانه مسافربری خارگ نیز به عنوان یکی از کانون‌های تجمع بصورت روزانه با آموزش‌های ارائه شده به کارکنان واحد خدمات بصورت روزانه ضدعفونی‌می‌شود.
 
وی گفت: همچنین در راستای نهادیته سازی فرهنگ پیشگیری بنرهایی تهیه و در معرض دید کارکنان و مراجعان نصب شده است.
 
ارجمندزاده بیان کرد: در راستای اقدام‌های پیشگیرانه تب سنجی و ویزیت کشتی‌های ورودی به بندر در لنگرگاه با هماهنگی  و همکاری قرنطینه به عنوان اولین بندر درحال انجام است. 
 
وی گفت: همچنین یک سری اقلام بهداشتی در اختیار کارکنان و مراجعین قرار می‌گیرد و در کلیه اماکن بندری گند زدایی موردنیاز انجام گرفته است.
 
ارجمندزاده اظهار کرد: لباس مخصوص نیز تهیه و در اختیار پرسنل اورژانس اداره کل بنادر و دریانوری استان بوشهر قرارداده شده است.
 
وی ادامه داد: به موازات اقدام‌های یاد شده در بندر گناوه نیز اقدام‌های پیشگیرانه عملیاتی شده است.


کرونا
کرونا
کرونا
کرونا

۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۲۰:۳۲
کد خبر : ۴۹,۶۲۹
شبکه اجتماعی