ارجمندزاده خبرداد:

عملیات اطفای حریق " لندیکرافت مارال " در بندردیر بدون تلفات جانی

عملیات اطفای حریق " لندیکرافت مارال " در بندردیر بدون تلفات جانی
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: با حضور به موقع نیروهای آتش نشانی بندر دیر و شناورهای عملیاتی ، عملیات اطفائ حریق شناور لندیکرافت مارال با موفقیت و بدون تلفات جانی انجام شد.

 به گزارش روابط عمومی، سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره افزود : در ساعت ۱۰:۵۷ صبح امروز ۹ بهمن ماه و در پی اعلام اضطرار شناور لندیکرافت مارال، پهلوگرفته در اسکله بندر دیر  با برج کنترل ترافیک دریایی این بندر  مبنی بر آتش سوزی و عدم امکان کنترل آتش، بلافاصله تیم های عملیاتی  از ساحل و دریا به موقعیت اعزام شدند.
ارجمندزاده عنوان کرد : همچنین بمنظور ایجاد امنیت بیشتر و کنترل شرایط، با حضور یگان حفاظت بندر دیر در موقعیت بلافاصله دربهای ورودی به زون عملیاتی و اسکله های بندر بسته شد واز تردد هرگونه خودرو و افراد جلوگیری بعمل آمدو با توجه به اینکه شناور حامل کانتینر های یخچالی خالی بود سریعا نسبت به تخلیه کانتینرها اقدام گردید.
وی اضافه کرد: همان زمان با انجام تخلیه کانتینر از شناور حادثه دیده ،عملیات خنک کاری نیز توسط شناورهای فتح المبین و فانوس از طریق دریا صورت گرفت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: بمنظور ایجاد سرعت بخشی به عملیات اطفائ حریق و جلوگیری از خسارت بیشتر ، با درخواست از مجتمع متانول و بندر کنگان دو شناور آتش خوار کمکی به بندر دیر اعزام شد همچنین دو دستگاه ماشین آتش نشانی شهر نیز بمنظور پشتیبانی در محل حضور یافتند.
وی ادامه داد: پس از تخلیه کانتینرها و ورود آتش نشانان به داخل ساختمان کشتی ،کانون آتش را که بر اثر اتصال برق در آشپزخانه شناور بوده شناسایی و نسبت به خنک کاری و خاموش نمودن  آن اقدام شد و خوشبختانه در ساعت ۱۱:۴۸و پس از یکساعت عملیات سنگین، اطفای کامل حریق باموفقیت به پایان رسید.

 


بندر دیر
بندر دیر
بندر دیر
بندر دیر
بندر دیر
بندر دیربندر دیر

۹ بهمن ۱۳۹۸ ۱۶:۰۸
کد خبر : ۴۹,۲۹۸
شبکه اجتماعی