عملیات اجرایی و بهره ‎برداری 4 طرح بندری در بوشهر آغاز شد

عملیات اجرایی و بهره ‎برداری 4 طرح بندری در بوشهر آغاز شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: در آیینی با حضور مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار بوشهر، عملیات اجرایی و بهره برداری چهار طرح بندری بوشهر در آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده روز چهارشنبه در این آیین گفت: نیروگاه گازی برق 4.5 مگاواتی تعاونی کاربران با قابلیت توسعه به 8.5 مگاوات با ۱.۵ میلیون یور سرمایه‌گذاری ارزی و ۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری ریالی در تجهیزات داخلی از جمله طرح هایی است که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
وی بیان کرد: عمده هدف اجرا این طرح تامین برق مورد نیاز بندر و کمک به پایداری آن است که امکان خرید آن از طریق دیماند جدید امکان پذیر نبوده است.
ارجمندزاده ادامه داد: این نیروگاه همچنین می تواند در صورت کمبود برق در بوشهر تولید مازاد خود را به شرکت توزیع نیروی برق استان بوشهر عرضه کند.
وی اضافه کرد: لایروبی حوضچه دسترسی بندر محمد عامری و احداث دایک سنگی استحصال دومین طرحی بود که مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: این پروژه ظرف مدت 15 ماه و با 84 میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده است.
ارجمندزاده ادامه داد: در این پروژه عملیات لایروبی حوضچه بندر به حجم 110 هزار متر مکعب و  احداث دایک سنگی استحصال با حجم مصالح 70 هزار مترمکعب اجرایی شده است.
وی عنوان کرد: عملیات اجرایی اسکله شمع و عرشه بندر محمدعامری نیز به طول 90 متر در این بندر آغاز شده که برآورد زمان اجرا آن 18 ماه و با 130 میلیارد ریال اعتبار است.
ارجمندزاده یادآور شد: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول 180 متر احداث مستحدثات، تاسیسات و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که در 2 فاز 90 متری اجرا خواهد شد.
وی عنوان کرد: عملیات احداث اسکله شمع و عرشه به طول 150 متر و دایک سنگی به طول 470 در بندر تجاری بوالخیر تنگستان نیز ظرف مدت 20 ماه و با 252 میلیار ریال اعتبار عملیات اجرایی آن آغاز شد.
ارجمندزاده یادآور شد: طرح توسعه این بندر شامل اجرا اسکله شمع و عرشه بتنی به طول 450 مترو احداث دایک سنگی به طول 470 متر جهت تامین فضای خشکی در پسکرانه و همچنین احداث مستحدثات، تاسیسات، و تجهیزات خشکی در پسکرانه است که اجرا آن در سه فاز پیش بینی شده است.
بندر عامری در چهار کیلومتری جنوب شهر دلوار شهرستان تنگستان واقع شده و بندر بوالخیر نیز 27 کیلومتر شمال دلوار قرار دارد.
۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۰۹
کد خبر : ۴۸,۲۳۱
شبکه اجتماعی