آیین گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر برگزار شد

آیین گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر برگزار شد
با حضور مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و مسئولان ارگانهای دریایی، آیین گرامیداشت روز جهانی دریانوردی در سالن آمفی تئاتربرج بندر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر وردیانوردی استان بوشهر، در ابتدای این مراسم سیاوش ارجمندزاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  ضمن خیر مقدم به حاضران در این باره گفت: درتقویم سازمان جهانی دریانوردی مناسبتهای  مختلفی وجود دارد که یکی از آنها هفته دریانوردیست و همه ساله هفته آخر ماه سپتامر مقارن با هفته اول مهر ماه بعنوان هفته دریانوردی  نام گذاری شده و به کشورهای عضو سازمان جهانی دریانوردی توصیه شده که یکی ازاین روزهای این هفته را برای گرامیداشت صنعت دریانوردی  و تاثیرگزاری فعالان دریانوردی و کشتیرانی در اقتصاد جهانی جشن گرفته شود.

ارجمندزده افزود: با تاکید سازمان جهانی دریانوردی بر موضوعات ایمنی و امنیت دریانوردی و حفظ محیط زیست دریایی  همه ساله شعاری مبتنی با این موضوعات برای این روز در نظر گرفته می شود که امسال نیز شعار توسعه دریایی کشوربا ایجاد فرصت های شغلی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: از انجایی  که استان بوشهر با  بیشترین تعداد دریانورد ، بیشترین تعداد شناورهای به ثبت رسیده در کشور و همچنین دارا بودن طولانی ترین مرز دریایی با خلیج فارس و داشتن بنادر متعدد  و همینطور داشتن صنایع مختلف دریایی در ساحل و فراساحل شامل نفت و گاز و شیلات می باشد، میتواند نقش مهمی در اجرایی شدن این شعار را ایفاکند.

مدیرکل بنادر ودریانوردی استان بوشهر در پایان ضمن گرامیداشت هفته ملی دریانوردی و عرض تبریک به همه فعالان صنعت دریانوردی و کشتیرانی ، عنوان کرد:از همه فعالان صنعت دریانوردی و کشتیرانی این خواهش را دارم تا با یک انسجام  و قرار گرفتن  بیش از پیش در کنار هم  و هم افزایی بهتر و بیشتر  برای تحق شعار امسال همکاری لازم را داشته باشیم.

گفتنی است، در این مراسم از 80 نفر از فعالین عرصه دریا و دریانوردی  تقدیر بعمل آمد

 

آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 2

 
آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 10 آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 9


آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 5
آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 4
آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 3
آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 1
آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 8
آیین روز جهانی دریانوردی در بندر بوشهر 7

۹ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۵۶
کد خبر : ۴۸,۱۳۴
شبکه اجتماعی