عملیات پاک سازی سواحل خارگ از آلودگی نفتی آغاز شد

عملیات پاک سازی سواحل خارگ از آلودگی نفتی آغاز شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از آغاز عملیات پاک سازی سواحل خارگ از آلودگی نفتی خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمند زاده در تشریح این عملیات اظهار داشت: در 31 شهریور براساس گزارش منابع محلی مبنی بر نشت نفت خام در سواحل جزیره خارگ ناشی از تاسیسات دریایی و فراساحل جزیره خارگ مهم در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر قرار گرفت.
وی بیان کرد: در این راستا روز گذشته تیم مقابله با آلودگی اداره کل با تجهیزات پاک سازی به جزیره خارگ اعزام و چندین پایش زمینی و دریایی برای برآورد و علت دقیق آلودگی نفتی سواحل جزیره خارگ انجام شد.
ارجمندزاده ادامه داد: در این پایش ها مشخص شد به دلیل  نشت نفت خام از تاسیسات دریایی و فراساحل، آلودگی نفتی کل سواحل جزیره خارگ با تمرکز بیشتر بر سواحل شمالی این جزیره را فراگرفته است.
وی عنوان کرد: با اتمام پایش تیم ویژه عملیات پاک سازی صبح امروز (دوم مهرماه) با استفاده از جاذب‌های نفتی و کارواش صنعتی پاک سازی ساحل جزیره از آلودگی را آغاز کردند.
ارجمندزاده یادآور شد: با اهتمام جدی مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر مبنی بر مشارکت دستگاه‌ها، نهادها و شرکت‌های مستقر در منطقه برای عملیات پاک سازی اداره کل حفاظت محیط زیست استان، بخشداری و شهرداری جزیره خارگ و شرکت های پایانه‌های نفتی خارگ و نفت فلات قاره مشارکت بسیار خوبی در این زمینه دارند. 
وی افزود: با مشارکت واحدهای یاد شده عملیات پاک سازی سواحل جزیره خارگ از لکه های نفتی اکنون در حال انجام است و اطلاعات تکمیلی پیرامون عملیات پاک سازی نیز متعاقبا از طریق روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اطلاع رسانی می‌شود.

 


الودگی نفتی خارگ
الودگی نفتی خارگ
الودگی نفتی خارگ
الودگی نفتی خارگ
الودگی نفتی خارگ
الودگی نفتی خارگ

۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۴:۵۵
کد خبر : ۴۸,۰۷۸
شبکه اجتماعی