آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاک‌سازی شد

آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ پاک‌سازی شد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: آلودگی نفتی محدوده جنوبی جزیره خارگ (واقع در آب‌های خلیج فارس) پاک‌سازی شد
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمند زاده روز شنبه در تشریح این عملیات اظهار داشت: پیرو دریافت تصاویر ماهواره ای و گزارش شناورهای متردد محلی، مبنی بر آلودگی نفتی در محدوده جنوب خارگ بلافاصله مرکز هماهنگی مقابله با آلودگی این اداره کل جهت بررسی موضوع وارد عمل شد.

وی بیان کرد: در این راستا شناورهای ناجی اداره کل بنادر و دریانوردی استان از پایگاه های بندرهای خارگ و عامری در چندین نوبت به موقعیت آلودگی اعزام شدند. 

ارجمندزاده ادامه داد: پس از بررسی میدانی  و بر اساس شواهد منشاء آلودگی ناشی از فعالیت شرکت‌های عملیات استحصال نفت در منطقه محرز شد. 

وی گفت: با هماهنگی های انجام شده عملیات پاکسازی آلودگی تحت نظارت مستقیم  اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  و با همکاری شرکت نفت فلات قاره در چندین نوبت به روش ییولوژیکی توسط عوامل ایجاد آلودگی با نظارت و هدایت مستقیم این اداره کل انجام شد. 

ارجمندزاده ادامه داد: به منظور حصول اطمینان از پاکسازی آلودگی نفتی، پایش هوایی در ۲ نوبت با استفاده از واحد پروازی (جایروپلین ملکی اداره کل) انجام پذیرفت.

وی یادآور شد: این اداره کل با استفاده از تصاویر ماهواره ای بالغ بر 24 ساعت پایش دریایی و 2 ساعت پایش هوایی شرایط محیط زیست دریایی منطقه را به صورت لحظه ای تا حصول اطمینان از پاک‌سازی رصد کرده است.
۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۴۳
کد خبر : ۴۸,۰۱۳
شبکه اجتماعی