مانور عملیاتی امداد و‌ نجات و‌ اطفا حریق در بندر کنگان

مانور عملیاتی امداد و‌ نجات و‌ اطفا حریق در بندر کنگان
مدیر اداره بندر و دریانوردی بندر کنگان گفت: مانور عملیاتی امداد و‌ نجات و‌ اطفا حریق در ساختمان برج‌کنترل این بندر با حضور نماینده فرمانداری و روسای سایر ادارت شهرستان کنگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومى اداره بندر و دریانوردى کنگان، سید علی اکبر هاشمی در ارتباط با اهداف برگزاری این مانور اظهار داشت: در راستای افزایش آمادگی نیروهای عملیاتی بندر و پرسنل در جهت انجام اقدامات موثر در زمان وقوع حوادث ، مانور  عملیاتی امداد و‌نجات و‌اطفا حریق براساس سناریو از پیش طراحی شده برگزار شد.
 
وی بیان کرد: طبق این سناریو در حدود ساعت ۱۰ بعد از اعلام‌ حریق در یکی از طبقات ساختمان بندر زنگ اعلام خطر عمومی به صدا درآمد.
 
هاشمی ادامه داد: با به صدا در آمدن زنگ خطر افراد مستقر در ساختمان علاوه بر تخلیه ساختمان در محل تجمع اضطراری واقع در محوطه بندر مستقر شدند.
وی گفت: همزمان نیروهای آتش نشانی بندر نیز اقدامات لازم در جهت ورود به ساختمان ‌و عملیات‌ مقابله و‌ اطفا حریق را به انجام رساندند‌.
رییس اداره بندر و دریانوردی کنگان عنوان کرد: طبق سناریو از پیش ترسیم شده در‌ هنگام خروج افراد از ساختمان بندر  یکی از کارکنان  در اثر از دست دادن تعادل  دچار آسیب دیدگی شد که طی تماس با اداره هلال احمر شهرستان فرد آسیب دیده بعد از انجام اقدامات امدادی اولیه با آمبولانس به مرکز خدمات درمانی شهرستان منتقل شد.
وی یادآور شد: در ساعت ۱۱ با اعلام‌ اطفا کامل حریق توسط فرمانده عملیات ،مانور  مذکور طبق سناریوی از پیش تعیین شده با موفقیت به پایان رسید.

 

مانور اطفا حریق 2مانور اطفا حریق 3مانور اطفا حریق 1

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۳
کد خبر : ۴۷,۵۶۴
شبکه اجتماعی