مدیر اداره بندر و دریانوردی کنگان خبر داد:

رشد 14 برابری حجم تخلیه کالای تجاری در بندر کنگان

رشد 14 برابری حجم  تخلیه کالای تجاری در بندر کنگان
بندر کنگان درحجم تخلیه کالاهای تجاری در چهار ماه امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 14 برابری بوده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سید علی اکبر هاشمی رییس اداره بندر و دریانوردی  کنگان در این باره گفت: در آمار چهارماهه امسال حجم تخلیه کالاهای تجاری در بندر کنگان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 14 برابری بوده است 
 
هاشمی افزود  : با هدف افزایش حجم تخلیه و بارگیری کالای تجاری در بندر کنگان تاکنون نشست‌های متعددی با تجار و بازرگانان خارج از استان تشکیل شده‌ که نتایج این نشست ها در عملکرد این چهارماهه بخوبی مشهود است.

 

وی بیان کرد: تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه های انبارداری به صاحبان کالای عمده از جمله مشوق های اداره بندر و دریانوردی بندر کنگان است که در ترغیب فعالان تجاری بسیار تاثیرگذار واقع شده است.

 

هاشمی اظهار داشت: از دیگر‌دلایل افزایش حجم کالای تجاری می توان به فراهم شدن ورود شناور های با تناژ بالا(دوبه) به بندر کنگان اشاره کرد.

 

وی یادآور شد: بندر کنگان به دلیل آبخور مناسب در دهانه و پای اسکله به راحتی می تواند چنین شناور هایی را پذیرش کند .

 

رییس اداره بندر و دریانوردی کنگان، عنوان کرد: در ارزیابی صورت گرفته از شناور هایی که به بندر کنگان ورود داشتند مالکان آنها از سرعت‌ و کیفیت خدمات ارائه شده و همچنین وضعیت اسکله ابراز رضایت کافی داشتند .

 

 بندر کنگان

۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۰۶
کد خبر : ۴۷,۵۴۴
شبکه اجتماعی