پیام مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بمناسبت روز جهانی دریانورد

پیام مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بمناسبت روز جهانی دریانورد
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با صدور پیامی فرارسیدن چهارم تیرماه«روز جهانی دریانورد» را به کلیه تلاشگران عرصه دریانوردی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمند زاده  در این پیام آورده است:

در کنفرانس دیپلماتیک بازنگری کنوانسیون استانداردها، آموزش و گواهینامههای دریانوردی (STCW )در ژوئن ۲۰۱۰ مقرر گردید به منظور قدردانی از زحمات دریانوردان کشورهای عضو ۲۵ ژوئن )اوایل تیر ماه( هر سال را به عنوان روز دریانورد تعیین و نامگذاری نمایند. بنابراین پاس داشت یاد و خاطره دریانوردان دریا دل مجاهد از جمله نفتکش سانچی، تاکیدی است بر مخاطرات موثر مختلف بر سفرهای دریایی ودریانوردانی که تنها با سختکوشی، از خودگذشتگی و فداکاری، سخت ترین شرایط را تحمل می کنند تا با به گردش درآوردن چرخه اقتصاد دریایی در این برهه از تحریم و تروریسم اقتصادی ایاالت متحده آمریکا بر علیه ملت شریف ایران، خدمات ارزنده ای را به جامعه خود و جامعه جهانی عرضه نمایند.

  امسال سازمان بین المللی دریانوردی با هدف جلب توجه بیشتر آحاد جامعه به مشارکت موثر حرفه ای زنان جامعه در گستره صنعت دریانوردی تجاری، شعار خود را "اعطای فرصت برابر کاری به زنان برای مشارکت هر چه بیشتر" قرار داده است. که این مهم با اهتمام ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در ارتقای مسوولیت های اجتماعی خود در آموزش و پرورش زنان دریانورد ماهر در مشاغل دریایی مناسب، در دستور کار می باشد.

 اینجانب فرارسیدن »روز جهانی دریانورد« را به کلیه تلاشگران عرصه دریانوردی بویژه همکاران عزیزم در بنادر استان بوشهر و خانواده های محترم آنان صمیمانه تبریک گفته، سربلندی و توفیق روزافزون همگان را از درگاه ایزد منان آرزومندم.

۴ تیر ۱۳۹۸ ۱۳:۱۹
کد خبر : ۴۷,۰۵۹
شبکه اجتماعی