مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق دستگاه RTG در بندر بوشهر + تصاویر

مانور عملیاتی امداد و نجات و اطفاء حریق دستگاه RTG در بندر بوشهر + تصاویر
مانور عملیاتی امداد و اطفائ حریق و مهار آتش از دستگاه RTG در محوطه کانتینری بندر بوشهر با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی،ایمان زیارتی مسئول آتش نشانی اداره کل بنادر ودریانوردی استان بوشهر در این باره گفت:بمنظور ارتقاء سطح دانش و ارزیابی توان عملیاتی نیروهای آتش نشانی درمقابله با حریق و حوادث احتمالی ،مانور عملیاتی امداد و اطفاء حریق و مهار آتش از دستگاه RTG در محوطه  کانتینری  اداره کل  انجام شد.

زیارتی افزود :  بر اساس سناریوی مانور ،طی تماس تلفنی نگهبان محوطه کانتینری ( CY) مبنی بر آتش سوزی دستگاه ترانس RTG هماهنگی های لازم با ایستگاه شماره 1 و 2 آتشنشانی بندر انجام شد و تیمهای عملیاتی به موقعیت اعزام شدند.

وی عنوان کرد: با رسیدن تیم های امدادی به منطقه مورد نظر و با ارزیابی اولیه توسط فرمانده تیم اعزامی ، تیم امدادی جهت نجات جان اپراتور دستگاه وارد عمل شدندو در یک اقدام به موقع و با رعایت تمامی استانداردها فرد مورد نظر را از کابین خارج وبه محل امن منتقل نمودند.

مسئول آتش نشانی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اضافه کرد: در مرحله دوم تیم های عملیاتی  به دلیل نزدیکی مخزن سوخت دستگاه RTG  به آتش ضمن خنک سازی مخزن ،همزمان عملیات اطفا آتش نیز صورت گرفت.

   زیارتی اشاره کرد: آتش نشانان این مانور را طبق سناریوی طراحی شده و در زمان مقرر و همچنین با رعایت تمامی اصول و استانداردهای لازم با موفقیت به پایان رساندند.

وی بیان کرد: در انجام این مانور یگان حفاظت بندر ، HSE ،  امور بندری ، روابط عمومی، تجهیزات بندری شرکت سینا و حراست بندر نیز  همکاری تنگاتنگی با آتش نشانی داشتند

 


مانور اطفای حریق 7
مانور اطفای حریق 6
مانور اطفای حریق 5
مانور اطفای حریق 4
مانور اطفای حریق 2
مانور اطفای حریق 1

۲۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۵۹
کد خبر : ۴۶,۹۸۵
شبکه اجتماعی