بهره برداری از مخازن ذخیره سوخت در سه بندر استان بوشهر

بهره برداری از مخازن ذخیره سوخت در سه بندر استان بوشهر
مخازن ذخیره سوخت برای تامین سوخت مورد نیاز شناورهای ناجی در بندرهای خارگ، عامری و دیر ایجاد شد.
به گزارش روابط عمومی ، سیاوش ارجمند زاده  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهردر اینباره گفت : یکی از مهم ترین  مزایای اجرای این طرح سرعت در سوخت‌رسانی  و همچنین کیفیت بهتر سوخت به شناورهای عملیاتی ناجی می باشد.
ارجمندزاده افزود: هر مخزن سوخت دارای یک پمپ دو اینچ دیزلی و ۳۰ متر شلنگ مخصوص انتقال دیزل می باشد که دو عدد کپسول اطفا حریق نیز از نوع فوم و پودر بر روی مخزن نصب شده است.
وی اضافه کرد: رنگ بدنه داخلی و خارجی مخزن از نوع دریایی و ضد حریق بوده و کلیه نکات مربوط به ریزش سوخت به جهت مقابله با آلودگی نیز در آن مورد توجه قرار گرفته شده است
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: پس از ساخت مخازن و به منظور متحرک سازی آنها، تریلرهای مربوط هر یک با سه محور و غربیلک استاندارد ساخته شده اند. 
سیاوش ارجمندزاده بیان کرد: عملیات‎های جستجو و نجات دریایی زمان مشخصی ندارد و ممکن است در یک روز چندین عملیات داشته باشیم که در نتیجه به علت ظرفیت محدود سوخت شناورهای ناجی، این شناورها نیازمند سوختگیری دوباره هستند.
وی اظهار داشت : فرایند ثبت درخواست و دریافت سوخت از شرکت پخش فرآورده های نفتی در سریع‌ترین حالت نزدیک به پنج ساعت طول می‌کشد که این امر می‌تواند در عملیات جستجو و نجات وقفه ایجاد کند.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اشاره کرد: اکنون با وجود مخازن ذخیره سوخت در خارگ،عامری و دیر، شناورهای ناجی ۹،۲ و ۸ به سرعت می‌توانند سوختگیری کنند.
ارجمند زاده کیفیت بالای سوخت را یکی دیگر از مزایای وجود این مخازن عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه نیاز است سوخت مورد استفاده  شناورهای ناجی برای بالا بردن عملکرد موتور و طول عمر بیشتر قطعات، فیلتر شود، این مورد در ساخت مخازن سوخت مد نظر قرار گرفته است.
وی تاکید کرد: همه استانداردهای اداره استاندارد و شرکت پخش فرآورده‌های نفتی در ساخت مخازن سوخت به کار گرفته شده و گواهینامه‌های مربوط  نیز دریافت شده است.

 


ساخت مخازن سوخت بنادر استان بوشهر 4
ساخت مخازن سوخت بنادر استان بوشهر 3
ساخت مخازن سوخت بنادر استان بوشهر 2
ساخت مخازن سوخت بنادر استان بوشهر 1

۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۲۴
کد خبر : ۴۵,۷۴۰

شبکه اجتماعی