۶خدمه موتور لنج باری از غرق شدن نجات یافتند

۶خدمه موتور لنج باری از غرق شدن نجات یافتند
با اقدام به موقع یدک کش آزادی ۳ ،شش خدمه موتور لنج باری از مرگ نجات یافتند.

به گزارش روابط عمومی، سیاوش ارجمند زاده مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در اینباره گفت: در پی تماس تلفنی مالک موتور لنج باری که روز گذشته بندر گناوه را به مقصد بندر خمیر ترک کرده بود با برج کنترل ترافیک دریایی گناوه  مبنی بر عدم هرگونه اطلاع از شناور مذکور و همچنین نبود دسترسی انتن موبایل برای آنان، بلافاصله هماهنگی های لازم انجام شد و شناور آزادی ۳ به منطقه اعزام گردید.
ارجمند زاده افزود: پس از گذشت سه ساعت از اعزام آزادی ۳ به منطقه و گشت زنی بر اساس الگوهای تعیین شده ،شناور اعزامی اعلام کرد که قایق نجاتی را در ۳ مایلی خود رویت کرده و به سمت انان در حرکت میباشد.

وی اظهار داشت :بارسیدن شناور آزادی ۳ به قایق نجات  هر شش خدمه موتور لنج رویت شده و به شناور آزادی انتقال یافتند ، همچنین بدلیل کهولت سن ناخدای موتور لنج  نیاز به اعزام فوری به مرکز درمانی تشخیص داده شد که با هماهنگی  لازم قایق تندرو و به موقعیت اعزام گردید و فرد بیمار را تحویل گرفت و در اسکله بندر گناوه تحویل عوامل اورژانس مستقر بر روی اسکله داد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر بیان کرد: بر اساس گفته های ناخدا و ملوانان لنج حادثه دیده ، شناور در طول مسیر دچار آتش سوزی گردیده و گستردگی آتش به حدی میشود که امکان نجات شناور امکان پذیر نبوده لذا شناور حادثه دیده در همان موقعیت غرق میشود.
ارجمند زاده خاطر نشان کرد: شناور آزادی ۳ پس از نجات جان خدمه موتور لنج  بسمت بندر گناوه بازگشت و تمامی نجات یافتگان را تحویل عوامل مستقر بر روی اسکله بندر گناوه نمود.

۷ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲
کد خبر : ۴۴,۸۳۹

شبکه اجتماعی