پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

ایمنی ترددهای دریایی و مقابله با آلودگی دریا در راس امور اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر

ایمنی ترددهای دریایی و مقابله با آلودگی دریا در راس امور اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: باتوجه به لزوم توجه به محیط زیست دریایی، توسعه فعالیت های امور حاکمیتی دریایی در راستای بهبود وضعیت موجود اولویت این داره کل است.
به گزارش روابط عمومی، سیاوش ارجمند زاده افزود:توسعه درامورحاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی در دریا، بطور عمده مربوط به ایمنی دریانوردی، مقابله با آلودگی محیط زیست دریایی و نظارت بر ساخت و سازها در سواحل است، که سعی داریم این حوزه ها را با اهتمام و جدیت بیشتری دنبال کنیم. 
وی یادآورشد: بزرگ ترین پایانه های نفتی و پتروشیمی کشور در استان بوشهر واقع شده که این امر ایجاب می کند در ارتباط با موضوع محیط زیست دریایی نیز اهتمام جدی داشته باشیم.
مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر اظهارداشت: در حوزه توسعه زیرساخت های بندری در سال های گذشته اقدام های خوب و موثری انجام گرفته که باعث رونق تجارت و افزایش تردد شناورهای تجاری در بنادر استان شده ولی با این وجود نیاز است در زمینه امور حاکمیتی دریایی تمرکز بیشتری صورت و با سرعت بخشی بیشتر باید این حوزه را با توسعه زیرساخت های بندری همگام کنیم. 
وی بیان کرد: تحقق این مهم بدون شک به بهره برداری موثر تر و بهینه ای از زیرساخت های موجود در استان بوشهر نیز کمک فراوانی می کند. 
ارجمند زاده ادامه داد: گفت: در حوزه زیرساخت های مرتبط با توسعه فعالیت های صادراتی کارهای خوبی انجام شده ولی باید بررسی لازم برای ظرفیت های صادراتی استان بوشهر صورت گیرد. 
وی ادامه داد: در صادرات یک بخش مربوط به صادرات کالاهای نفتی و بخشی نیز غیر نفتی است که با کار بیشتر روی آن باید ظرفیت های اصلی را شناسایی و بطور ویژه برای آنها برنامه ریزی کنیم.
۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۳:۲۴
تعداد بازدید : ۲۹۲