یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

اخبار

آتش سوزی در بندر دیر مهار شد.

آتش سوزی در بندر دیر مهار شد.
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: آتش سوزی چهارشنبه شب شناور صیادی بندر دیر بعنوان بزرگ ترین بندر صیادی کشور با حضور به موقع شناورهای آتشخوار و ناجی این اداره کل در کمترین زمان ممکن مهار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، نوراله اسعدی چهارشنبه  در تشریح این عملیات ، اظهار داشت: شناور دچار آتش سوزی شده در بندر دیر توسط شناور آتشخوار اداره بندر دیر به بیرون از حوضچه اسکله منتقل و با همکاری شناور ناجی عملیات اطفاء حریق آن در کوتاه ترین زمان ممکن با موفقیت انجام شد.

وی بیان کرد: با توجه به جداسازی و خروج به موقع شناور یادشده از حوضچه با وجود باد شدید از سرایت آتش به سایر شناورها جلوگیری شد.

اسعدی ادامه داد: در این حادثه آتش سوزی به گونه ای بود که در صورت اضافه نشدن یک فروند شناور آتشخوار به شناورهای خدماتی بندر دیر احتمال گسترده تر شدن دامنه آتش وجود داشت. 
                 
سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر افزود: در فروردین امسال بندر دیر همراه با بندر کنگان به شناور چندمنظوره آتشخوار تجهیز شدند که مهار این آتش سوزی به نوعی اولین محک شناور بکار گرفته شده در بندر دیر است. 
        
وی تاکید کرد: انتظار می رود مالکان شناورها با توجه به رعایت موارد ایمنی و تجهیز شناورهای خود به سیستم اطفاء حریق خسارت احتمالی ناشی از حریق را در زمان بروز چنین حوادث مشابهی به حداقل برسانند.

بندر دیر در استان بوشهر، مرکز شهرستان دیر  بعنوان بزرگ ترین بندر صیادی کشور شناخته می شود.
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۲۰:۰۰
تعداد بازدید : ۳۶۴