یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

اخبار

حضور هیات بلند پایه قطری در بندر بوشهر+ تصاویر

حضور هیات بلند پایه قطری در بندر بوشهر+ تصاویر
نشست مشترک هیات بلند پایه سازمان بنادر و دریانوردی ایران و قطر در بندر بوشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ، در ابتدای این آئین هیات بلند پایه قطری متشکل از کاپتان الخنجی رییس سازمان بنادرقطر ،حسن الهیل مشاور ارشد وزیر حمل ونقل و ارتباطات قطر، کاپتان الیافعی مدیر بندر حمد، خالد النعیمی مدیر بندر الرویس و حمد الانصاری مدیر بین الملل وزارت حمل و نقل با حضور در بندر بوشهر  از توانمندیها و تاسیسات این بندر بازدید کردند.

در ادامه نیز  جلسه ایی با حضور مهندس زرین فر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری بوشهر،دکتر حسن زاده معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ،

 نورالله اسعدی سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر و تعدادی از تجار و بازرگانان استان  در سالن جلسات برج اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر برگزار شد.

در این جلسه  مهندس زرین فر، معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری بوشهر گفت: قطر در ردیف 10 کشور اول هدف ایران برای توسعه مراودات تجاری است.

زرین فر افزود: ایران و بویژه استان بوشهر از دیربار رابطه حسنه ای با قطر داشته اند که امکان ایجاد مجدد این ارتباط تجاری و رونق آن وجود دارد. 

 معاون استاندار بوشهر یادآورشد: در این ارتباط در سال های 2013 و 2014 نخستین تفاهم نامه تجاری بین ایران و قطر منعقد شده است.

وی در باره ظرفیت های اقتصادی و تجاری استان بوشهر بیان کرد: این استان در کشاورزی، نخیلات و تولید محصولات خارج از فصل جزو سه استان اول ایران است و در تولید میگوی پرورشی نیز اولین استان کشور به شمار می رود.
زرین فر ادامه داد: با توجه به ظرفیت های فراوان موجود در استان بوشهر این استان از قابلیت های فراوانی برای توسعه مراودات تجاری بین ایران و قطر برخوردار است.
وی یادآور شد: بیش از 40 درصد معیشت مردم استان بوشهر در حوزه تجارت، دریا و دریانوردی است.

در ادامه نورالله اسعدی،  سرپرست اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: استان بوشهر آمادگی دارد تا پس از مطرح شدن مسائل کلان برای توسعه روابط تجاری بین ایران و قطر در تهران موانع فراروی این مسیر را مورد بررسی قرار دهد.

 نورالله اسعدی افزود: استان بوشهر با تمام ظرفیت های خود مهیای تسهیل سازی در صادرات به قطر است و در این زمینه اهتمام ویژه ای ایجاد شده است.

 

حضور هیات قطری در بندر بوشهر 2
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 1حضور هیات قطری در بندر بوشهر 4
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 10
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 9
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 8
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 6
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 5
حضور هیات قطری در بندر بوشهر 4

۲۱ فروردین ۱۳۹۷ ۱۶:۱۹
تعداد بازدید : ۱,۱۶۳