شنبه و یکشنبه خلیج فارس طوفانی است/ خروج دوبه و لنج ممنوع است

شنبه و یکشنبه خلیج فارس طوفانی است/ خروج دوبه و لنج ممنوع است
سرپرست معاونت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: بر اساس اعلام هواشناسی، شنبه یازدهم و یکشنبه دوازدهم آبان، خلیج فارس مواج و طوفانی است و از این رو، در این دو روز خروج هر نوع دوبه و موتور لنج از بنادر استان بوشهر ممنوع می باشد.

محمد قاسمی اظهار داشت: طبق این پیش بینی، از روز شنبه باران همراه با رعد و برق آغاز خواهد شد که در روز یکشنبه با وزش تندباد در جهت شمال شرقی همراه خواهد بود.

وی اقدامات صورت گرفته توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، جهت حفظ جان دریانوردان و رعایت ایمنی شناورها را به این شرح اعلام کرد:

·       از ساعت 1800 روز پنجشنبه، خروج کلیه دوبه ها و موتورلنج ها از بندر بوشهر و بنادر تابعه ممنوع شده است.

·       از صبح روز پنجشنبه، پرسنل مخابرات دریایی در بنادر بوشهر، دیلم، گناوه، عسلویه، دیر و خارگ هر دو ساعت یکبار، نسبت به انتشار اخطاریه هواشناسی و اطلاع رسانی به دریانوردان اقدام نموده اند.

·       مکاتبات لازم با کشورهای عربی جنوب خلیج فارس بمنظور جلوگیری از خروج دوبه ها و موتورلنج ها به بنادر ایران از روز پنج شنبه صورت گرفته است.

·       با تعاونی لنجداران بندر بوشهر مکاتبه گردیده تا نسبت به انعکاس اخطاریه هواشناسی به کلیه مالکان و فرماندهان شناورهای تحت نمایندگی خود اقدام نمایند.

·       کلیه دوبه ها و موتورلنج های مستقر در لنگرگاه های خارجی و داخلی بندر بوشهر، به اسکله های بندر پهلو داده شده اند تا کمتر تحت تاثیر تند باد پیش بینی شده قرار بگیرند.

·       از کلیه شناورهای مستقر در اسکله، خواسته شده تا نسبت به اضافه نمودن طناب مهار شناور خود اقدام نمایند.

·       از ساعت 15 روز جمعه، اخطاریه های هواشناسی بر روی کانال 16، هر یک ساعت، توسط بوشهر رادیو پخش شده  و از شناور ها خواسته شده تا به نزدیک ترین بندر تغییر مسیر داده و پناه بگیرند.

·       به کلیه کشتی ها و شناور های لنگرانداخته در لنگرگاه های بنادر استان بوشهر، اعلام شده تا طول زنجیر شناور خود را در روز های یاد شده اضافه نموده و آمادگی لازم برای مواجه شده با تند باد داشته باشند.

سرپرست معاونت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، در پایان تاکید کرد: علاوه بر اقدامات پیشگیرانه ذکر شده، یک فروند بالگرد استیجاری، 3 فروند شناور جستجو و نجات (ناجی)، 2 فروند شناور راهنمابر (هادی) و 9 فروند یدک کش ملکی و استیجاری این اداره کل در بنادر بوشهر و عسلویه آماده هستند تا در صورت بروز سانحه، خدمات لازم را به شناور ها ی مضطر و دریانوردان ارائه نمایند.

 

۹ آبان ۱۳۹۲ ۲۰:۰۲
کد خبر : ۲۶,۳۸۴

شبکه اجتماعی